Ogłoszenia – Niedziela Najświętszej Trójcy.Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy   „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

* Do puszek zbiórka na stypendia dla księży studiujących za granicą.

* O godz. 14 Msza św. dla Pielgrzymów do Ziemi Świętej z naszej parafii.

* Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W dni powszednie zapraszamy po Mszy św. wieczornej.

* Nabożeństwo pokutne z sakramentem spowiedzi dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z II roku przygotowań, jutro o godz. 19 w kościele. Sakramentu Bierzmowania udzieli młodzieży J.E. Bp Romuald Kamiński dnia 18 czerwca (wtorek) podczas Mszy o godz. 18. Zapraszamy do udziału w uroczystości. Kandydaci gromadzą się w kościele o 17.40. Nabożeństwo czerwcowe we wtorek o godz. 17.30.

* Zapraszamy na spotkanie formacyjne Rycerzy św. Michała Archanioła we wtorek o godz. 19 do sali nr 1 Domu parafialnego.

* Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji Bożego Ciała we wtorek o godz. 19.30 na tarasie przy kościele.

* W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte o godz. 7, 9, 10, 18. Po Mszy Świętej o godz. 10 wyjdziemy w procesji na ulice naszej parafii: Botewa, Świętosławskiego, Świderską i Park Picassa, aby nieść błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.  Prosimy o pomoc przy rozwożeniu ołtarzy; zbiórka dla tych osób w dniu procesji o godz. 5.50 przy kościele od strony ul. Ćmielowskiej.  Prosimy również o włączenie się w procesję przez niesienie baldachimu, chorągwi i feretronów.

* Po zakończeniu procesji zapraszamy na agapęsymboliczny poczęstunek, na który złożą się przyniesione produkty dla bliźniego i dla siebie.

* Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne znane jako oktawa Bożego Ciała. Będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Nieszpory z procesją eucharystyczną o godz. 17.30.

* Przez oktawę Bożego Ciała litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewamy podczas procesji Eucharystycznej o godz. 17.30.

* W piątek rozpoczniemy nowennę do N.M.P. Matki Pięknej Miłości przygotowując się do uroczystości odpustowej; modlitwę odmawiamy podczas nabożeństwa wieczornego.

* W sobotę godz. 16.30 spotkanie wspólnoty adorujących Najświętszy Sakrament.

* Zapraszamy całą służbę liturgiczną (ceremoniarzy, lektorów, ministrantów, kandydatów) na zakończenie roku formacyjnego w sobotę. Msza św. o godz. 18 następnie Agapa (grill).

* Adorujmy Najświętszy Sakrament w dni tygodnia poza czwartkiem i w nocy z czwartku na piątek.

* Parafialny Zespół Caritas informuje o następujących terminach wydawania żywności w miesiącu czerwcu: Spiżarnia Caritas Biedronka 18 czerwca ( wtorek) w godzinach 17-19. Żywność z Programu Fead : w każdą środę w trakcie dyżuru Caritas w godzinach 17–19 oraz dodatkowo w sobotę 22 czerwca w godz. 13-15.

* Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecamy artykuły: „Pokarm na życie wieczne” – Kto tylko tyle wie o życiu wiecznym, że będzie ono niewyobrażalnie szczęśliwe, ten nie zrozumie dlaczego trzeba spożywać Ciało Syna Bożego. „Rozstrzygnie się w Polsce” – Czy przyszłość Kościoła i Europy znów rozstrzygnie się w Polsce?”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

* W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Henryka Nawrockiego i Irenę Rudnicką. Wieczny odpoczynek…

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

Komentarze są zamknięte.