Ogłoszenia – Niedziela Zesłania Ducha Świętego.Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła  i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

* W naszej wspólnocie serdecznie witamy Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego – ordynariusza naszej Diecezji, który przeprowadza wizytację kanoniczną naszej parafii. Ks. Bp uczestniczy w dzisiejszej liturgii od Mszy św. o godz. 9.

* Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

* Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W dni powszednie zapraszamy po Mszy św. wieczornej.

* Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z I roku przygotowań połączone z sakramentem spowiedzi, jutro o godz. 19 w kościele.

* We wtorek po Mszy św. o godz. 18 modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

* W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Udział w wieczornej Mszy Św. będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o powołania kapłańskie.

O godz. 19 nabożeństwo Fatimskie z różańcem pokutnym, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją światła.

* Parafialny Zespół Caritas informuje o następujących terminach wydawania żywności w miesiącu czerwcu: Spiżarnia Caritas Biedronka 18 czerwca ( wtorek) w godzinach 17-19. Żywność z Programu Fead : w każdą środę w trakcie dyżuru Caritas w godzinach 17–19 oraz dodatkowo w następujące soboty czerwca :15 i 22 w godz. 13-15.

* Adorujmy Najświętszy Sakrament od poniedziałku do soboty w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek.

* Za tydzień Niedziela Najświętszej Trójcy. Taca na budowę kościoła M.B. Pompejańskiej.

Do puszek zbiórka na stypendia dla księży studiujących za granicą.

* O godz. 14 Msza św. dla Pielgrzymów do Ziemi Świętej z naszej parafii.

* Zapraszamy do udziału pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Wyjazd 8-dniowy autokarem terminie 1-8 lipca (wolne 1 miejsce dla mężczyzny) oraz w terminie 14-21 października (kilka miejsc wolnych). W programie dwudniowy pobyt w Lourdes oraz zwiedzanie Kolonii, Trewiru, Paryża, Chartres, Tours. Bliższe informacje w zakrystii u ks. Marcina.

* Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. W związku z trasą procesji: ulicami: Botewa, Świętosławskiego, Świderską i zakończeniem w Parku Picassa, bardzo prosimy o włączenie się do budowy ołtarzy mieszkańców bloków z ul. Botewa 4, Myśliborskiej 95, 97, Świętosławskiego, Van Gogha 3a, 3b, Atutowej, Antalla 6, 7, Gębickiej 2, 4, Picassa Zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19 w Domu parafialnym. Prosimy o pomoc przy rozwożeniu ołtarzy; zbiórka dla tych osób w dniu procesji o godz. 5.50 przy kościele od strony ul. Ćmielowskiej.

* Zachęcamy do lektury prasy katolickiej : „Mieliśmy proroka”- gdyby nie pielgrzymki św. Jana Pawła II bylibyśmy innym narodem. „W Duchu i w prawdzie” – o skutkach działania Ducha Świętego w naszym życiu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,

 

  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

* W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Irenę Zaboklicką. Wieczny odpoczynek…

Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

Komentarze są zamknięte.