Ogłoszenia – Święto Chrztu Pańskiego.Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Dzisiaj o godz. 17.30 Godzinki ku czci Św. Michała Archanioła.

W poniedziałek spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z I roku przygotowań o godz. 19 – dziewczęta w Domu parafialnym, chłopcy w kościele.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18 spotkanie opłatkowe Rycerzy św. Michała Archanioła w sali nr 1 Domu parafialnego.

W środę o godz. 18 w sali nr 3 Domu parafialnego spotkanie dla muzykujących rodziców i dzieci ze scholi Nutki Pięknej Miłości. Zapraszamy chętnych do przygotowania kolęd na wspólne śpiewanie przy Żłóbku w przyszłą niedzielę.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe rodzin przyjmujących wizerunek Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

W piątek o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. Spowiedź św. od godz. 16.

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

W niedzielę za tydzień zapraszamy do wspólnego kolędowania: po Mszy św. o godz. 10.15 stworzymy rodzinny chór i orkiestrę przynosząc ze sobą dostępne instrumenty. Pierwszą kolędą będą „Wody Cedronu” z repertuaru Skaldów, następnie góralska kolęda „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”. Kolejne tytuły zaproponują prowadzący orkiestrę muzycy z Diakonii Muzycznej wspólnoty „Effatha” i ze scholii „Nutki Pięknej Miłości”. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z akordami do podanych kolęd. Natomiast po Mszy św. o godz. 13 na kolejny niedzielny koncert zaprasza parafialny chór „Tempus Gloriae” pod dyrekcją Pawła Stępniewskiego.

Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Rozprowadziliśmy 1041 świec i 15 kalendarzy. Przygotowaliśmy 74 świąteczne paczki dla potrzebujących. Informujemy że najbliższe terminy wydawania żywności w programie FEAD będą w czwartek 17 i 24 stycznia od godz. 17.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.

Nasza Parafia organizuje wyjazd snowboardowo-narciarski dla dzieci i młodzieży w terminie 26.01-01.02.2019 roku. Szczegóły na stronie internetowej i plakatach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Mariuszem. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci zapisanych na obóz zimowy odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 19 w Domu parafialnym.

Zachęcamy do lektury Tygodnika „Idziemy”: „Chrzest i aspiryna” – Jaka jest różnica między przyjęciem chrztu i połknięciem aspiryny. Zachęcamy również do lektury artykułu poświęconego naszej parafii „U Najpiękniejszej.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

14 stycznia 2019r. (poniedziałek) od 17 ul. Myśliborska 85, 85 A, 98 (2 księży); od 19.30 ul. Myśliborska 85 B, 85 C.                                                                           15 stycznia 2019r. (wtorek) od 17 ul. Myśliborska 87 (4 księży), 91.

16 stycznia 2019r. (środa) od 17 ul. Myśliborska 93, 93A, 93C, 97 (2 księży); od 19 ul. Myśliborska 93D (2 księży).                                                                                   17 stycznia 2019r. (czwartek) od 17 ul. Atutowa 13 (3 księży); ul. Myśliborska 95 (2 księży).

18 stycznia 2019r. (piątek) od 17 ul. Botewa 10 (2 księży), 10A (3 księży).

19 stycznia 2019r. (sobota) od 10 ul. Antalla 6, 7 (2 księży), 8 (2 księży).

21 stycznia 2019r. (poniedziałek) od 17 ul. Antalla 2 (2 księży), 4 (2 księży), 9

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Mariusza Truchan i +Macieja Witkowskiego. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Komentarze są zamknięte.