Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu.Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory o NMP Matce Pięknej Miłości.

Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach o godz. 6.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15 – zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia.  Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania. Podejmijmy wspólną modlitwę, lekturę fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

Liturgiczny obchód Narodzenia Jezusa Chrystusa rozpoczniemy nabożeństwem o godz. 23. Następnie wszystkich obecnych w kościele zaprosimy do wspólnego dzielenia się opłatkiem. Msza Święta w noc Bożego Narodzenia  – Pasterka – rozpocznie się o godz. 24. Taca będzie na Fundusz Obrony Życia.

W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7. Pozostałe godziny Eucharystii w porządku niedzielnym.

W środę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; Msze św. w porządku niedzielnym. Taca na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

Za tydzień święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; na zakończenie Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo dla małżonków.

Adoracja Najświętszego Sakramentu  w czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.                                 

Odnowa w Duchu Św. Effatha zaprasza członków wspólnoty na spotkanie opłatkowe w dniu 28 grudnia 2018 (piątek) o godz. 19-tej w sali nr 2 Domu parafialnego.

Nasza Parafia organizuje wyjazd snowboardowo-narciarski dla dzieci i młodzieży w terminie 26.01-01.02.2019 roku. Szczegóły na stronie internetowej i plakatach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. W programie dwudniowy pobyt w Lourdes oraz zwiedzanie Kolonii, Trewiru, Paryża, Chartres, Tours. Wyjazd 8 dniowy, autokarem w terminie 1-8 lipca 2019r. Koszt 2750zł. + 80 euro. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i w zakrystii u ks. Marcina.

4 stycznia 2019 r. na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert z cyklu „Betlejem w Polsce. Jest to wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Dochód wspiera akcję charytatywną. Każdy kto kupi bilet, płytę lub złoży darowiznę poprzez zakup cegiełki zostanie „Ambasadorem Miłosierdzia”.

Zachęcamy do lektury Tygodnika „Idziemy”: w świątecznym numerze dodatek-kalendarz noworoczny; cena tygodnika 5 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

 

Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Komentarze są zamknięte.