Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła.Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

Dzisiaj przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.  

– Nieszpory Niedzielne o 17.30

Spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej z dwóch turnusów, z przedstawicielem biura pielgrzymkowego o 19.15 w Domu Parafialnym

– Dzień środków oddziaływania społecznego

– Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W piątek o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.

Spowiedź w kościele od 16.00.

W najbliższą niedzielę (23 września)

Młodzież ze wspólnoty oazowej zaprasza do zaaranżowanej przez siebie Kawiarenki pod Arkadami Domu Parafialnego. Będzie można się spotkać przy dobrej kawie, lemoniadzie i domowych wypiekach. Wpływy z akcji zasilą fundusz wyjazdów formacyjnych naszej młodzieży.

Słowo Boże będzie głosił przedstawiciel Ośrodka Duszpasterskiego p.w. M.B. Pompejańskiej przy Myśliborskiej 58. Taca będzie przeznaczona na wsparcie dla powstającej parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji przez cały tydzień, w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. Zapraszamy do pełnienia dyżurów podczas adoracji. W tym celu, w Kaplicy, można wypełnić deklarację i umieścić w skrzynce.

Punkt Caritas przy naszej parafii wznowił działalność po okresie reorganizacji. Wydawanie żywności ze Spiżarni Caritas odbędzie się w 28 września.

Przygotowanie do Bierzmowania:

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych (wznowienie II roku formacji) w poniedziałek o 19.00 w kościele.

Odprawa liturgiczna dla młodzieży kończącej przygotowania do Bierzmowania w czwartek o 19.00 w kościele.

Bierzmowanie odbędzie się 6 października o 18.00. Szafarzem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej będzie J.E. Ks. Bp Romuald Kamiński.

Rozpoczęcie nowego kursu przygotowującego do Bierzmowania dla młodzieży 22 października o 19.00 w kościele.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Effatha, przy naszej parafii, zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Rekolekcyjne głoszone przez księży naszej diecezji odbywać się będą raz w tygodniu od 2 października do 11 grudnia 2018r. Harmonogram spotkań będzie dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Dla uczestników rekolekcji z całej diecezji, 8 grudnia w Katedrze, odbędzie się modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego. Od najbliższego wtorku, w dni głoszenia rekolekcji, będzie się odbywać modlitwa osłonowa za uczestników i prowadzących, w formie adoracji Najświętszego Sakramentu, w Kaplicy Adoracji, po Mszy wieczornej do godziny 20.30. Bliższe szczegóły na tablicach ogłoszeń.

III Praskie Forum Charyzmatyczne organizowane przez diecezję odbędzie się 29 września w hali sportowej w Legionowie w godzinach 9-21. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji, tablicach ogłoszeń i banerach.

Prasa Katolicka

– W najnowszym numerze tygodnika Idziemy warto przeczytać:

Do wyższych rzeczy. O odrodzeniu kultu św. Stanisława Kostki w 450 lat po jego śmierci

Dziennikarze nie świętują. Czy dla dziennikarzy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu jest ważny?

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Komentarze są zamknięte.