Ogłoszenia – XIII Niedziela Zwykła.Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia.    Jest bramą do życia wiecznego.

Dzisiaj posługę w naszej parafii kończy Ojciec Andrzej Jakimiak. Władze zakonne Pasjonistów powierzyły Ojcu nową funkcję. Jesteśmy bardzo wdzięczni za duszpasterstwo pełne gorliwości, zaangażowania i serca.

O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna. O godz. 19 w sali pod zakrystią spotkanie dla uczestników adoracji Najświętszego Sakramentu; bardzo prosimy o obecność.

W środę o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa-można dołączyć intencję.

W I czwartek o godz. 18 modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. Spowiedź od godz. 16.

W I sobotę o godz. 17 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.

W okresie wakacyjnym w dni powszednie będziemy spowiadać przed Mszą św.

Pielgrzymi do Ziemi Świętej, którzy jeszcze tego nie uczynili, mogą odbierać kopie umów-zgłoszeń u ks. Marcina w zakrystii.

Rycerze Św. Michała Archanioła zapraszają na- III Ogólnopolską Pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu 7 lipca 2018r. Zapraszamy uczestników peregrynacji, noszących szkaplerz, czytelników „Któż jak Bóg”, Rycerzy i wszystkich chętnych. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz.6.30.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Effatha, przy naszej parafii, zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy pozwalające odnaleźć Jezusa i otrzymać dary Ducha Świętego.

Spotkania rekolekcyjne będą się odbywać raz w tygodniu. Rozpoczęcie w parafii 2 października, zakończenie 8 grudnia w Katedrze. Szczegóły będą wkrótce zamieszczone na tablicy ogłoszeń.

Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Pięknej Miłości. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”: „Chodząc po wodzie” – Kiedy pokazują się z szóstką dzieci, w tym jednym niepełnosprawnym, słyszą często: „To chyba na tym koniec? ”. Oni wiedzą, że nie sami o tym decydują. „Tam, gdzie śpią Orlęta” – Miasto-symbol polskich zmagań o niepodległość. Choć dzisiaj Lwów znajduje się poza granicami kraju, warto go odwiedzić, żeby zrozumieć naszą historię i naszą tożsamość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – wtorek – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – piątek – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.
Komentarze są zamknięte.