Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocy.Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera,  aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

O godz. 16 Msza św. dla uczniów szkoły 314 i 344 przed I Komunią św.    O godz. 17.30 Godzinki ku czci Św. Michała Archanioła.

Po Mszy św. o godz. 18 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe nieustanną modlitwę trwającą do wieczornej Mszy św. w sobotę. Intencją jest dziękczynienie Bogu za peregrynację Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii.                                                                                                                                                                                   Owocem uroczyście przeżywanej Peregrynacji będzie też nawiedzenie rodzin naszej parafii przez obraz Najświętszej Maryi Panny Matki Pięknej Miłości. Kolejnym postanowieniem po Nawiedzeniu Matki Bożej jest comiesięczne spotkanie modlitewne dla mam w stanie błogosławionym i z małymi dziećmi. Najbliższe będzie 15 maja we wtorek w południe o godz,12 w kościele.

W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę podczas Mszy św. o godz. 18.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z I roku przygotowań o godz. 19 w kościele.

W środę święto św. Marka, Ewangelisty – Patrona naszego biskupa pomocniczego Marka Solarczyka.

Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

W naszej wspólnocie parafialnej XIV rocznica konsekracji kościoła. Uroczystej Mszy św. i procesji będzie przewodniczył ks. Michał Dziedzic dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w kurii Warszawsko Praskiej. Zapraszamy wszystkich na godz. 18.

W sobotę, jak w każdą czwartą sobotę miesiąca, będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji fizjoterapeuty. Osoby zainteresowane zapraszamy od godz. 10 w salce nr 4 na pierwszym piętrze Domu parafialnego.

Pielgrzymka do Ziemi Św. Spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej z I turnusu dziś (22.04.2018r.) o 19.15 w Domu Parafialnym zaś z turnusu II w czwartek 26 kwietnia również w Domu Parafialnym o 19.15.  W drugim turnusie pielgrzymki w dniach 19-26 października jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Bliższe informacje u ks. Marcina w zakrystii.

Pielgrzymka do Kalisza. W odpowiedzi na Roratnie zaproszenie na spotkanie ze „strażnikiem skarbów – św. Józefem”, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dla dzieci – zwłaszcza uczestniczących w roratach, ale nie tylko – wraz z rodzicami. Wyjazd 16 czerwca (sobota) o godz. 6 powrót ok. 21. W programie Eucharystia, modlitwa osobista i konferencja w Sanktuarium, wspólny obiad w domu pielgrzyma, zwiedzanie z przewodnikiem zabytków starówki kaliskiej i skansenu archeologicznego na grodzie Piastów kaliskich. Zapisy u ks. Marcina w zakrystii po Mszach lub kancelarii w czwartek i piątek. Koszt 80zł.;

Organizujemy obóz letni w Murzasichlu od 23 do 30 czerwca 2018 r. Całkowity koszt wyjazdu to 1350 zł. Gwarantujemy dozór kuratorium oświaty, opiekę wykwalifikowanych wychowawców, kierownika, opiekę duchową, pełne wyżywienie i mnóstwo atrakcji, między innymi wycieczki do Energylandii, Aquaparku Zakopane, parku linowego; wyprawę z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim na Rusinową Polanę i Sanktuarium na Wiktorówkach, spływ Dunajcem z polskimi flisakami i inne. Pytania i zapisy u księdza Mariusza.

Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”: „Spotkanie z Benedyktem XVI” – jaki prywatnie jest papież Ratzinger? „ ”Wierni Jego prawdzie” – o doktrynie Kościoła w sprawie Sakramentów pokuty, Eucharystii małżeństwa.

W każdą niedzielę w kaplicy Domu Parafialnego o godzinie 11:30 jest sprawowana Msza Święta dla wiernych obrządku grekokatolickiego z Polski, Ukrainy i innych krajów. Jeśli ktoś zna wyznawców tego obrządku i ma taką możliwość, to serdecznie prosimy o przekazanie tej informacji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

Komentarze są zamknięte.