Ogłoszenia – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kościół obchodzi tę uroczystość dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo odnowienia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.                                                            

W poniedziałek spotkanie kandydatów  I roku przygotowań do Bierzmowania w kościele godz. 19.

We wtorek spotkanie rodziców dzieci ze szkoły 355 przed I Komunią Świętą Dom parafialny godz. 19.

W środę w godz. 18.30-20.30 w Domu parafialnym zapraszamy do punktu bezpłatnych porad prawnych Fundacji Academia Iuris.

W I piątek o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.; Spowiedź od godz. 16.

W I sobotę o godz. 16 spotkanie dla parafian należących do kół Żywego Różańca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.15.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi oraz oczekiwania Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

Podczas Mszy o godz. 18 Celebracja Przekazania Wyznania Wiary kandydatom do Sakramentu Bierzmowania z I roku przygotowań.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą systematycznie uczestniczyć w adoracji w dogodnym dla siebie terminie.

Parafialny Zespół Caritas prowadzi do 17 grudnia przedświąteczną zbiórkę żywności i środków czystości. Akcję można wspomóc składając ofiarę do puszek Caritasu. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kościele będzie stać choinka z serduszkami, które można zabrać i przygotować świąteczny prezent dziecku z ubogiej rodziny. Bóg Zapłać za ofiarność.

Wzorem ubiegłych lat Rycerze Zakonu Jana Pawła II śpieszą z pomocą najmniejszym Siostrom i Braciom w potrzebie mieszkającym w Domu Samotnej Matki w Chyliczkach i Zielonce. Zwracają się zatem do wiernych, o włączenie się w tę akcję charytatywną poprzez przygotowanie Paczki Bożonarodzeniowej  składającej się z: pieluch, kosmetyków dla niemowlaków i dzieci, mleka w proszku typu „Bebiko”, odżywek i innych produktów spożywczych dla niemowlaków. Dary będą zbierane w następną niedzielę na wszystkich Mszach Św. do kosza przy wyjściu‎ z kościoła. Za wszelkie dary, serdeczne „Bóg zapłać”.

W dniach 13-19 stycznia nasza Parafia organizuje w Zakopanem – Olczy obóz zimowy. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat. Poza opieką duszpasterską zapewniamy także opiekę wychowawców oraz instruktorów jazdy na nartach i snowboardzie. W planie obozu przewidziane są liczne atrakcje. Koszt wyjazdu wynosi 1150 złotych. Więcej informacji u ks. Mariusza oraz na plakatach.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarchominie klerycy III roku będą wystawiać sztukę teatralną-spektakl muzyczny „Wielka wyprawa” przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych; kanwą są znane, polskie piosenki dla dzieci, śpiewane przez wiele pokoleń, w oryginalnym opracowaniu wokalnym i muzycznym. Dla dzieci jest to radosna bajka opowiadająca o tym, co robią zabawki, a dla dorosłych to „Wielka wyprawa” do krainy piosenek dzieciństwa. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Piotr Furman, aktor warszawskiego teatru Rampa. Nasza parafia zarezerwowała 50 miejsc na to przedstawienie 16 grudnia na godzinę 19. Wstęp jest darmowy. Przed spektaklem przewidziane jest zwiedzanie seminarium. Zapisy u ks. Mariusza.

 

Jutro rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Szczegółowy plan wizyty trwającej do 5 lutego jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. W tym roku chodzimy w blokach od ostatnich mieszkań. Jeżeli jednak w bloku kolęduje dwóch księży jeden odwiedza rodziny idąc od końca drugi zaś od początku.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

27 listopada 2017r. (poniedziałek) od 17 ul. Porajów 4 (1ks.), 6 (2ks.)

28 listopada 2017r. (wtorek) od 17 ul. Porajów 8 (2ks.), 14 (2ks.)

29 listopada 2017r. (środa) od 17 ul. Antalla 2 (2ks.), 6 (1ks.)

30 listopada 2017r. (czwartek) od 17 ul. Antalla 4 (2ks.), 7 (1ks.), 9 (1ks.)

1 grudnia 2017r. (piątek) od 17 ul. Antalla 11 (1ks.); ul. Atutowa 9 (2ks.), ul. Atutowa 11 (1ks.)

2 grudnia 2017r. (sobota) od 10 ul. Antalla 8 (2ks.); ul. Atutowa 13 (2ks.)

4 grudnia 2017r. (poniedziałek) od 17 ul. Atutowa 5 (1ks.), 7 (1ks.); ul. Gębicka 2 (1ks.), 4 (1ks.)

 

Uprzejmie informujemy, że ministranci nie będą uprzedzali o terminie kolędy, dlatego zachęcamy do korzystania z niedzielnych ogłoszeń, a także śledzenia planu ze strony internetowej, który obejmuje wszystkie dni kolędy.

Bardzo prosimy o powiadomienie o wizycie kapłana swoich sąsiadów.

 

Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie,

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski, dnia 27 listopada 2017 roku (poniedziałek) będzie obchodził siedemdziesiątą piątą rocznicę urodzin. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar jego osoby, powołania, posługi misyjnej i pasterskiej, jego zaangażowania w służbie Stolicy Apostolskiej, w Kościele w Polsce i w Zgromadzeniu Księży Pallotynów. Diecezja Warszawsko-Praska ze szczególną wdzięcznością wspomina ponad dziewięć lat, przez które Ksiądz Arcybiskup przewodził tej wspólnocie Ludu Bożego, kapłanom i wiernym, troszcząc się o ich duchowe dobro i rozwój różnorodnych struktur diecezjalnych. Będziemy dziękować za świadectwo wierności Bogu, Ewangelii, Kościołowi, prawdzie i człowiekowi, które wyraziły się w codziennej służbie Księdza Arcybiskupa. Dziękczynną Eucharystię Ksiądz Arcybiskup będzie sprawował 27 listopada 2017 roku o godzinie 11w Warszawsko-Praskiej Katedrze Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym dziękczynieniu.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu Bp Marek Solarczyk Bp Romuald Kamiński.

Komentarze są zamknięte.