Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła.30 niedziela w ciągu roku, która jest ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy wyprosić wiele łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, również zmarłym.

Dzisiaj modlitwa Różańcowa o godz. 17.15.

W środę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będzie porządek niedzielny. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. O godz. 15 na parafialnej części cmentarza procesja żałobna. Będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian.

W czwartek, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w Dzień Zaduszny, będą sprawowane trzy Msze Święte w godz. 7, 10 i 18. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w ich intencji oraz spełnienie warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego. Nabożeństwo żałobne za zmarłych o godz. 17.30.

Przy wyjściu ze świątyni wystawione są kartki, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można przynieść do zakrystii lub kancelarii.

Intencje  Wypominków rocznych wymieniamy w niedziele kwadrans przed Mszą o 9 i 13. Mszę Gregoriańską z intencją zbiorową za zmarłych sprawujemy przez cały listopad o 18.
W I piątek o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.; Spowiedź św. od godz. 16.

W I sobotę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.15.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek.

W dniach 13-19 stycznia nasza Parafia organizuje w Zakopanem – Olczy obóz zimowy. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat. Poza opieką duszpasterską zapewniamy także opiekę wychowawców oraz instruktorów jazdy na nartach i snowboardzie. W planie obozu przewidziane są liczne atrakcje. Koszt wyjazdu wynosi 1150 złotych. Więcej informacji u ks. Mariusza.(zobacz plakat)

Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”: „Niebo dla wszystkich” – Czy Bóg jednych ludzi powołuje do świętości, a innych nie i dlaczego czcimy świętych? „Katechizmy Lutra” – Jakie były pierwotne założenia twórcy reformacji i co z tego wyszło?

Parafialny Zespół Caritas został wyróżniony przez Diecezjalną Caritas za aktywną działalność, i skuteczne wsparcie udzielane osobom potrzebującym materialnej pomocy. Nasi wolontariusze zostali zaproszeni do udziału w nagraniu materiału telewizyjnego dotyczącego procesu dystrybucji żywności. Cieszymy się że nasz Zespół został doceniony i postawiony za przykład innym placówkom. Prosimy naszych Parafian o modlitwę za naszych wolontariuszy, aby nadal byli żywym przykładem miłości bliźniego – czym właśnie jest Caritas – miłością, którą powinniśmy wszyscy się dzielić.

Komentarze są zamknięte.