Ogłoszenia – XIX Niedziela Zwykła.Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, sprawy narodowe, naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za Jej wielowiekową opiekę nad naszą Ojczyzną. Tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitewny przystanek przy krzyżach, figurach świętych.

Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca o godz. 17  nabożeństwo Fatimskie z różańcem pokutnym, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją.

We wtorek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jednocześnie uroczystość Patronki Diecezji Matki Bożej Zwycięskiej; porządek Mszy św. taki, jak w niedzielę. Zachęcamy do przyniesienia bukietów z kwiatów i ziół, które będą pobłogosławione.  Z racji uroczystości kancelaria parafialna nieczynna.

W środę o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.; można dołączyć intencję.

W piątek o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.; możliwość Spowiedzi od godz. 16.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek, piątek, sobotę i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenie osób, które mogą systematycznie uczestniczyć w adoracji o dogodnej dla siebie porze.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch. W programie Rzym, Asyż, Padwa, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Gargano, Rawenna. Wyjazd 10 dniowy, autokarem w terminie od 5 do 14 października. Koszt 2700zł. + 55euro. Trwają zapisy.

Parafialny Zespół Caritas kontynuuje zbiórkę artykułów szkolnych, które trafią do dzieci z ubogich rodzin. Zakupione artykuły można przynosić do wolontariuszy do 27 sierpnia. Akcję można wspomóc również składając ofiarę do puszek Caritasu  na ten cel. Bóg zapłać.

Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu RTV i AGD w dniu 22 sierpnia we wtorek do godz. 15.30; miejsce zbiórki:  pod Arkadami. Przychody z akcji wspomogą projekty misyjne Kościoła w Polsce dla Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce.

Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”: Wolność jest nam zadana” – Jak dzisiaj rozumieć słowa św. Jana Pawła II o wolności?  „Nowy lepszy świat” – dlaczego w świecie wciąż na nowo podejmowane są próby zbudowania raju bez Boga?

W niedzielę za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 9 będziemy modlić się żegnając Ks. Mariusza i dziękując za 6 lat posługi w naszej parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

14 VIII poniedziałek – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik;

17 VIII czwartek – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.

 

Komentarze są zamknięte.