Ogłoszenia – XIII Niedziela Zwykła.Pierwsza lipcowa niedziela. Niech wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Dla Niego otwórzmy nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha, aby wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

Dzisiaj w kościele o godz. 17 spotkanie i nabożeństwo dla wszystkich Kół Żywego Różańca w naszej parafii.

W środę o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza sw.; można dołączyć intencję.

W I czwartek podczas Mszy św. o godz. 18 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.

W I piątek o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.; możliwość Spowiedzi od godz. 16. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.55.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek, piątek, sobotę i w nocy z czwartku na piątek. Zapraszamy do zgłoszenia osoby, które mogą systematycznie uczestniczyć w adoracji o dogodnej dla siebie porze.  

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch. W programie Rzym, Asyż, Padwa, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Gargano, Rawenna. Wyjazd 10 dniowy, autokarem w terminie od 5 do 14 października. Koszt 2700zł. + 55euro. Trwają zapisy. Więcej informacji u ks. Marcina. Mimo, że jest jeszcze wiele dni do wyjazdu prosimy o wcześniejszy zapis. Pozostało jeszcze kilkanaście miejsc.

Zespół Caritas naszej parafii otrzymał pokontrolne gratulacje i podziękowanie za wzorową realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Kontrolę prowadził przedstawiciel Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym i Agencji Rynku Rolnego. Imienne podziękowanie otrzymały Panie Grażyna Staniec-koordynator  Caritas i Krystyna Czerwińska-wolontariusz.

Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”:  Czas Ojców” – Do czego to prowadzi, jeśli ojcowie spędzają ze swoimi dziećmi po 5 min. na dobę? „Chronimy nie tylko przyrodę” – O tym, co najpiękniejsze w Polskich Tatrach.

W tygodniu patronują nam :

  • 6 VII czwartek – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
  • 8 VII sobota – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
Komentarze są zamknięte.