Ogłoszenia – Zesłanie Ducha Świętego.W uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W tygodniu Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlimy się po Mszy św. wieczornej. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Obrzęd błogosławieństwa będzie również 18 i 25 czerwca. Dla sprawnego przebiegu obrzędu prosimy o wjazd pod kościół od strony ul. Ćmielowskiej i wyjazd na ul. Botewa.

W poniedziałek spotkanie kandydatów z I roku przygotowań do Bierzmowania w kaplicy Domu parafialnego o godz. 19.

We wtorek Msza św. w intencjach, w których modli się Parafialna Grupa Odnowy w Duchu Świętym – Effatha. Po Mszy i nabożeństwie czerwcowym adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.  O godz. 19 zapraszamy na spotkanie małżonków i narzeczonych ze wspólnoty „Razem w Drodze” w sali nr 1.

W środę o godz. 19 w Domu parafialnym spotkanie Rycerzy Św. Michała Archanioła.

W czwartek w Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana kapłani posługujący w naszej parafii przeżywają rocznicę święceń: ks. Janusz-48, ks.Piotr-31, o Andrzej-30, ks.Marcin i ks.Mariusz-14. Zapraszamy do modlitwy o godz. 18.

W piątek o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.; możliwość Spowiedzi od godz. 16.

W sobotę o godz. 17 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.

W niedzielę 11 czerwca od godz. 11 do 20 zapraszamy serdecznie Parafian i Gości na III Parafialny Festyn „W gościnie u Matki Pięknej Miłości”. Wśród wielu wydarzeń: o godz. 16.30 koncert organowy naszej parafianki Urszuli Żukowskiej. Będzie możliwość znakowania rowerów. Tego dnia parking kościelny będzie udostępniony na potrzeby festynu.

Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.15 dzień misyjny dla dzieci I Komunijnych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek, piątek, sobotę i w nocy z czwartku na piątek. Zapraszamy do zgłoszenia osoby, które mogą systematycznie uczestniczyć w adoracji o dogodnej dla siebie porze.

Zapraszamy Panów do pomocy przy rozwiezieniu Ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Zbiórka 15 czerwca w dniu uroczystości o godz. 5:50 przy bramie od ul. Ćmielowskiej. Spotkanie całej służby liturgicznej: 14 czerwca w środę o godz. 19.

Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”: „Jakim dzieckiem był Jezus” – o dzieciństwie Pana Jezusa w kontekście zwyczajów żydowskich. „Bierzmowanie po liftingu” – zmiany w przygotowaniu do bierzmowania i w samym podejściu do tego sakramentu.

Do nabycia jest nowy numer miesięcznika watykańskiego L’Osservatore Romano.

 

Komentarze są zamknięte.