Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu.Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.

Zapraszamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

7 grudnia, w środę Mszy św. roratnej będzie przewodniczył Ks. Biskup Marek Solarczyk. Zapraszamy serdecznie Parafian.

Opłatki wigilijne przygotowały Siostry Benedyktynki od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu z klasztoru na Rynku Nowego Miasta. Opłatki święcimy dzisiaj na każdej Mszy św. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej.

Dzisiaj o godz. 17.30. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.  Podczas Mszy o godz. 18 Celebracja Przekazania Wyznania Wiary dla kandydatów z I roku przygotowań do Bierzmowania.

W I piątek spowiadamy od godz.16.

W I sobotę o godz. 16 w kaplicy Domu Parafialnego spotkanie formacyjne dla Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich, którzy zgłosili się do nowych kół różańcowych. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.

Za tydzień o godz. 16 Msza św. dla uczniów klasy III ze szkoły 355.

O godz. 17 do Sali nr 3 pod Arkadami zapraszamy na spotkanie wspólnoty Małżeństw Niesakramentalnych osoby, które może od lat nie uczestniczą w życiu Kościoła.

W przyszłą niedzielę nasz parafianin, prof. Grzegorz Łęcicki po każdej Mszy św. podpisywać będzie swoją najnowszą książkę pt. ANTYMATKI, dotyczącą konfrontacji złej i dobrej miłości macierzyńskiej. Książka dedykowana jest czcicielom Patronki naszej parafii, Matce Bożej Pięknej Miłości.

Parafialny Zespół Caritas prowadzi od 3 do 18 grudnia przedświąteczną zbiórkę żywności i środków czystości. Akcję można wspomóc składając ofiarę do puszek Caritasu na ten cel. Caritas rozprowadza również świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kościele stoi choinka z serduszkami, można zabrać serduszko i zrobić prezent z okazji Bożego Narodzenia dziecku z ubogiej rodziny. Bóg Zapłać za ofiarność.

W kancelarii parafialnej zapraszamy do punktu bezpłatnej pomocy prawnej dla osób niezamożnych. Godziny dyżurów: środa 18.30-20.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich;

2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych;

3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską-kolędę. Porządek wizyty jest na tablicy ogłoszeń, a także w kopercie z opłatkiem wigilijnym. Bardzo prosimy o powiadomienie o wizycie sąsiadów.

28 listopada 2016r. (poniedziałek):17.00      ul. Ceramiczna 5A, 9, 7

29 listopada 2016r. (wtorek):  17.00      ul. Ceramiczna 5, 18A, B, C (duże)

30 listopada 2016r. (środa):     17.00      ul. Ceramiczna 18 c (małe), D, E, F, G

1 grudnia 2016r. (czwartek):   17.00      ul. Ceramiczna 20, 33

2 grudnia 2016r. (piątek):        17.00      ul. Ceramiczna 29, 29A

                                                    19.00      ul. Ceramiczna 31

3 grudnia 2016r. (sobota):        10.00     ul. Ceramiczna 37, 37A,

5 grudnia 2016r. (poniedziałek):17.00 ul. Milenijna 45, 45A, 45B, 45C

Komentarze są zamknięte.