Ogłoszenia – XXXIII Niedziela zwykła.Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego  przypomina o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdego z nas. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak uczestnictwo w Eucharystii daje łaskę bycia świadkiem, że Pan Bóg jest obecny wśród swojego ludu.

Dzisiaj o godz. 16 Msza św. dla dla Osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.

O godz. 17 spotkanie dla tych, którzy zgłosili się do nowych Kół żywego Różańca św. w naszej parafii w kaplicy Domu Parafialnego.

Nieszpory o godz. 17.30.

Trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana-zapraszamy na wieczorne Msze święte. Uroczystości centralne dla tego wydarzenia odbędą się 19 listopada w sobotę w Łagiewnikach. Z naszej parafii wyrusza autokarowa pielgrzymka.

W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z I klas szkół średnich o godz. 19 w Kaplicy Domu Parafialnego.

Kolejna konferencja przedmałżeńska; w sali numer 3 pod Arkadami.

We wtorek po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45 w kaplicy Domu Parafialnego inaugurujemy roczny cykl dotyczący życia duchowego. Animatorem spotkań będzie teolog duchowości, ks. profesor Marek Tatar.

W środę katecheza dla dorosłych w kaplicy Domu Parafialnego.

W soboty w godz: 11.00-13.00 Grupa „Tance Integrańce” zaprasza dzieci niepełnosprawne (aktualnie są to dzieci z zespołem Downa) na zajęcia taneczne w Domu Parafialnym w sali nr 3 na piętrze.  

W każdą drugą i trzecią sobotę miesiąca od godz. 10 do 12 w salce na pierwszym piętrze Domu parafialnego będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dyplomowanego fizjoterapeuty. Zainteresowanych zapraszamy od najbliższej soboty.

Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie jubileuszowego Roku Miłosierdzia w Rzymie.

Wirtualna choinka-prawdziwy prezent. Trwa Rok Miłosierdzia; każdy z nas jest zaproszony do udziału w tym Wielkim Jubileuszu. Jednym ze sposobów zaangażowania może być akcja Wirtualna choinka-Prawdziwy Prezent organizowana wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Za pośrednictwem strony www.wirtualnachoinka.net można przygotować jeden z tysiąca prezentów dla osób potrzebujących i ubogich z naszej diecezji.

Rycerze Jana Pawła II rozprowadzają „Rycerski Kalendarz Patriotyczny 2017”- bogaty w historyczną treść, piękne ilustracje – doskonały prezent dla każdego.

Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy: „Sposób na modlitwę” co zrobić, aby nasze prośby były zawsze wysłuchane przez Boga; „Kościół o kremacji” Jakie zasady obowiązują dzisiaj przy spopieleniu ciał; „O prawa dla rodziny” Jak możemy ochronić tożsamość rodziny w Europie.

Księgarnia Katolicka poleca modlitewnik „Ora pro nobis” zbiór modlitw w języku łacińskim. Zapraszamy serdecznie na przedświąteczną wyprzedaż wyrobów ze srebra.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

    • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
    • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
    • 19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

 

Komentarze są zamknięte.