Ogłoszenia – XXVIII Niedziela zwykła.Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.

Nabożeństwo różańcowe sprawujemy przez cały październik o godzinie 17.15.

Dzisiaj

XVI Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia! Wspieramy Fundację: Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Fundacja pomaga ponad dwu tysiącom młodych, zdolnych ludzi z całej Polski. Ofiary można składać do skarbonek przed kościołem, po każdej Mszy Świętej.

W poniedziałek

– Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z I klas szkół średnich, o godzinie 1900 w kościele.

– Rozpoczęcie jesiennego cyklu konferencji  przygotowujących do sakramentu małżeństwa – kursu przedmałżeńskiego w kaplicy Domu Parafialnego. Spotkania rozpoczynać się będą o godzinie 19 w kaplicy w domu parafialnego.

We wtorek

– Inauguracja Kręgu biblijnego po Mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego. Animatorem pierwszego spotkania będzie nasz parafianin, prof. UKSW, Grzegorz Łęcicki. Przedstawi on podstawowe informacje dotyczące zasad lektury biblijnej. Uczestnicy spotkania proszeni są o przyniesienie z sobą egzemplarzy Pisma Świętego.

W środę

– Nowenna do N.M.P Nieustającej Pomocy, do której można dołączać intencje za żyjących bądź zmarłych, a następnie Msza w tych intencjach.

W czwartek

– Wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera – zakonnika ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciela zgromadzeń bezhabitowych, męczennika konfesjonału.

– Trzynasty dzień miesiąca związany z objawieniami fatimskimi. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją światła będzie połączone z nabożeństwem różańcowym o godzinie 17.15.

W piątek

Spowiedź w kościele od 16 do 18.

– Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Adoracji a po niej Msza o Bożym Miłosierdziu, do której można dołączyć intencje za żyjących bądź zmarłych.

– Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o zaangażowanych w kształtowanie młodego pokolenia.

W sobotę

– Wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Jezusa, wielkiej mistyczki, reformatorki karmelitańskiej rodziny zakonnej. Papież, bł. Paweł VI ogłosił ją Doktorem Kościoła i nazwał doktorem mistycznym.

W najbliższą niedzielę

– Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkół podstawowych  314, 344  i rodziców o godz. 16.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji w środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. Wejście do kaplicy z prawej strony kościoła.

Prasa Katolicka (na stolikach pod kruchtą)  Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika Idziemy oraz liturgicznego biuletynu Dzień Pański (zawiera m.in. teksty liturgii słowa wraz z komentarzami oraz tekst formularza Mszy Świętej) wraz z parafialną wkładką Nasza Parafia (zawiera poszerzoną wersję ogłoszeń i intencje mszalne).

Księgarnia Katolicka poleca modlitewniki, Ewangelię z komentarzem (50% rabatu), trwałe lampiony roratnie.

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

Zmarłym w minionym tygodniu wypraszamy dar miłosierdzia i życia wiecznego.

Komentarze są zamknięte.