Ogłoszenia – XXVI Niedziela zwykła.Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich. Zaangażujmy się w ich działalność.

Dzisiaj

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkół podstawowych nr 314  i  344 o godz. 16.

Godzinki ku czci Św. Michała Archanioła o godz. 17.30.

Msza św. za dobroczyńców ŚDM z naszej parafii: Rodzin Goszczących Pielgrzymów, Wolontariuszy, Ofiarodawców, Pielgrzymów i wszystkich na różne sposoby zaangażowanych w święto wiary młodego Kościoła –  godz. 18; następnie w Domu Parafialnym spotkanie przy herbacie i ciastku.

W poniedziałek

Godz. 19 – w kościele, spotkanie informacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z III klas gimnazjum, pragnących rozpocząć dwuletni kurs.

We wtorek

Liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi.

Spotkanie modlitewne, charyzmatycznej grupy Odnowy w Duchu Świętym Effatha, w Domu Parafialnym po Mszy wieczornej w sali na piętrze.

W środę

Liturgiczne wspomnienie św. Wacława, męczennika i głównego patrona Czech. Święty jako król czeski przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława.

Nowenna do N.M.P Nieustającej Pomocy, do której można dołączać intencje za żyjących bądź zmarłych, a następnie Msza św. w tych intencjach.

Schola Nutki Pięknej Miłości zaprasza dzieci śpiewające i grające na instrumentach na próbę w Domu Parafialnym o godz. 18.

Katecheza dla dorosłych o godz. 19 w Kaplicy Domu Parafialnego.

W czwartek

Liturgiczne obchodyświętych Archaniołów zostały w naszej diecezji przeniesione na dzień 3 października ze względu na obchodzone w naszej diecezji Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z pierwszych klas ponadgimnazjalnych kontynuujących przygotowania o godz.19 w kościele.

W piątek

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Adoracji a po niej Msza o Bożym Miłosierdziu, do której można dołączać intencje za żyjących bądź zmarłych.

Oaza –  Ruch Światło i Życie zaprasza młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich do wartościowego przeżycia czasu na modlitwie, zabawie, wyjazdach weekendowych, rekolekcjach feryjnych i wakacyjnych. Żeby dołączyć do wspólnoty wystarczy przyjść. Spotkania odbywają się w piątki. Początek na Mszy św. o godz. 18, dalsza część spotkania w Domu Parafialnym w sali nr 1, na parterze.

W sobotę

Liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Święta była francuską karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu. Jest patronką misji.

Rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15.

Nabożeństwo I soboty połączone z Różańcem o godz. 17.15

W najbliższą niedzielę (2 października)

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkoły podstawowej nr 355 i ich rodziców o godz. 16.

Modlimy się o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego na Mszy o godz. 11.30.

W odpowiedzi na Ankietę Parafialną

Podczas czerwcowego festynu parafialnego „W gościnie u Matki Pięknej Miłości” rozdawaliśmy ankiety dotyczące naszej parafii. Wszystkim, którzy je wypełnili i przedstawili swoje opinie jeszcze raz serdecznie dziękujemy za troskę o naszą wspólnotę. Oczywiście, nie wszystkie przedstawione propozycje mogą być od razu zrealizowane.

Odpowiadając na wyrażone w ankietach liczne postulaty dotyczące sprawowania sakramentu pokuty i pojednania poza Mszą św. informujemy, że od 7 października będziemy spowiadać w kościele w piątki od godz. 16 do 18.

W związku z wyrażonymi życzeniami odnoszącymi się do formacji intelektualnej i duchowej, w bieżącym roku – od października – realizowane będą dwa cykle spotkań. Pierwszy to Krąg biblijny, zaplanowany na drugie wtorki miesiąca po Mszy wieczornej. Animatorami spotkań będą teologowie i bibliści z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Drugi cykl dotyczący życia duchowego, rozmaitych zagrożeń i wyzwań, odbywać się będzie w trzecie wtorki miesiąca. Jego moderatorem jest ks. prof. dr hab. Marek Tatar, wybitny teolog duchowości, kierownik katedry mistyki na Wydziale Teologicznym UKSW.

W nadchodzącym roku w naszej parafii realizowane także będą dwie serie kursu przedmałżeńskiego: pierwsza od października do grudnia, a druga – od lutego do kwietnia.

Szczegółowe informacje i kalendarium znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

Zmarłym w minionym tygodniu wypraszamy dar miłosierdzia i życia wiecznego.

Komentarze są zamknięte.