Ogłoszenia – XVII Niedziela zwykła.Od środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodniczyć im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Pamiętajmy szczególnie o pielgrzymach z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Marcina.

Dzisiaj zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie z pielgrzymami z Francji i USA:

o godz. 17 – ceremonia sadzenia Dębu upamiętniającego Jubileusze Miłosierdzia i 1050 lecia Chrztu Polski oraz ŚDM;

o godz. 17.30 – różaniec w językach narodowych pielgrzymów ŚDM;

o godz. 18 – Eucharystia dziękczynna.

We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

W ramach Akcji św. Krzysztof-1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy – po Mszy św. jest zbiórka do puszek na ten cel.

Księgarnia katolicka zaprasza na kiermasz książki patriotycznej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć polskich, przydrożnych kapliczek umieszczonych od strony ulicy Botewa i Myśliborskiej. Autorem zdjęć jest artysta fotografik Zbigniew Panow-nasz parafianin.

Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;
  • 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;
  • 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;

 

  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.
Komentarze są zamknięte.