Ogłoszenia – XIV Niedziela Zwykła.Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Jerycha Różańcowego w naszej parafii– nieustannej modlitwie na różańcu przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwie towarzyszyły następujące intencje: wynagrodzenie NMP za wszystkie grzechy; za naszą parafię; za naszą Ojczyznę.

Dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy Domu Parafialnego spotkanie rodzin goszczących Pielgrzymów ŚDM z Francji i USA.

O godz. 17.30 nieszpory Eucharystyczne z procesją; zapraszamy asystę liturgiczną.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Razem w Drodze; zapraszamy narzeczonych i małżonków do sali nr 3 pod Arkadami.

W środę zapraszamy o godz. 18 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z okazji patronalnego święta Apostolstwa Chorych, w nowennowej modlitwie powierzymy tych wszystkich, którzy duchowo solidaryzują się z chorymi i którzy w różny sposób spieszą im z pomocą.

Serdecznie życzymy, aby wakacyjny wypoczynek był dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII − św. Tomasz Apostoł, należał do grona Apostołów; Pan Jezus nakazał mu włożyć ręce w swój bok i w miejsce gwoździ; wyznał wiarę w Zmartwychwstałego słowami; „Pan mój i Bóg mój”;
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce;
  • 8 VII – św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
Komentarze są zamknięte.