Ogłoszenia – IX Niedziela Zwykła.Dzisiaj wpatrując się w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii umacniajmy naszą wiarę i ufność wobec Pana.

O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

Spotkanie formacyjne dla wyjeżdżających na ŚDM do Krakowa w Kaplicy Domu Parafialnego o godzinie 16.45.

Po Mszy św. wieczornej koncert chóru „Epifania”.

W oktawie Bożego Ciała o godz. 18 Msza św. Nieszpory Eucharystyczne i procesja.

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych; będziemy prosić Boga, aby otaczał wszechmocną opieką pola, łąki, lasy i pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

Po Mszy św. wieczornej, nabożeństwie i procesji ostatnie przed wakacjami spotkanie Forum Dyskusyjnego w parafii. „O szczęściu na co dzień, relacjach małżeńskich i rodzinnych” mówić będzie ks. dr Dariusz Pater z UKSW.

W I piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7 i 18. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Spowiedź  od godz. 17.

W sobotę 4 czerwca liturgicznie oddajemy cześć Naszej Patronce NMP Matce Pięknej Miłości-będziemy przeżywać odpust parafialny. Mszę św. odpustową odprawi ks. dr Marek Przybylski autor muzyki i tekstu hymnu naszej parafii. Zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.

Przygotowaniem do parafialnego święta będą rekolekcje Eucharystyczne w ramach 40-sto godzinnego nabożeństwa Adoracyjnego.  Konferencje Eucharystyczne będą głoszone na Mszach św. w czwartek, piątek i sobotę.  Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 17.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca zapraszamy na całodzienny festyn parafialny  „W gościnie u Matki Pięknej Miłości”. W programie w sferze duchowej: pogotowie modlitewne, modlitwa wstawiennicza; punkt informacyjny naszej parafii z możliwością wypełnienia anonimowej  ankiety o parafii; w wymiarze doczesnym: kiermasze: książek katolickich, filmów religijnych na DVD, rękodzieła oraz kawy i herbaty z Afryki, gry i zabawy sportowe, występy artystyczne, m.in. naszych parafialnych chórów, wystawa fotograficzna, smakołyki, ciasta i napoje.

Podczas festynu wyjątkowo, bardzo prosimy o parkowanie pojazdów na zewnątrz terenu kościelnego.

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pod przewodnictwem papieża Franciszka. Wyjazd w terminie 26 lipca – 1 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina. Kontakt telefoniczny i e-mailowy na stronie internetowej i w kancelarii w czwartki i piątki. Prosimy o decyzję do końca maja-wówczas mamy dokonać pierwszych wpłat, aby rezerwować miejsca w sektorach.

Parafialni wolontariusze ŚDM zapraszają parafian do współpracy w pozyskaniu środków na organizację pobytu pielgrzymów ŚDM w naszej parafii. Dzisiaj prowadzą kwestę na ten cel. Osoby uzdolnione cukierniczo mogą im zgłosić chęć przygotowania ciast i innych wypieków, które będzie można dostarczyć w czasie festynu parafialnego, 5 czerwca by zostały rozprowadzone przez wolontariuszy.

Księgarnia katolicka zaprasza na wyprzedaż srebra; szeroki wybór wzorów.

Klub „Arkona” i Osiedle Poraje zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka w środę od godz. 14; szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

 

Komentarze są zamknięte.