Ogłoszenia – Niedziela Najświętszej Trójcy.Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. O godz. 5.30 tradycyjnie zapraszamy Panów do przewiezienia ołtarzy na trasę procesji.

Porządek Mszy św.: 7, 9, 10 z procesją 18. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy ulicą Myśliborską do ulicy Śreniawitów przy sklepie D.H. Tarchomin, gdzie będzie czwarty ołtarz i zakończenie procesji. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby je opromieniło Jego błogosławieństwo.

W zakrystii czekamy na zgłoszenia osób chętnych nieść w procesji baldachim, sztandary i feretrony.

Po liturgicznym zakończeniu procesji zapraszamy wszystkich na agapę-posiłek, na który możemy przynieść kanapkę dla siebie i bliźniego.

W oktawie Bożego Ciała o godz. 18 Msza św. Nieszpory Eucharystyczne i procesja.

Zapraszamy do grona Bielanek wszystkie dziewczęta. które chcą sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, a także nieść  poduszki .Pragniemy utworzyć w naszej parafii Formację Bielanek i rozpocząć regularne spotkania.

Spotkanie przed Bożym Ciałem w środę o godz. 19. przed kościołem.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pod przewodnictwem papieża Franciszka. Wyjazd w terminie 26 lipca – 1 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina. Kontakt telefoniczny i e-mailowy na stronie internetowej i w kancelarii w czwartki i piątki. Prosimy o decyzję do końca maja-wówczas mamy dokonać pierwszych wpłat, aby rezerwować miejsca w sektorach.

Parafialni wolontariusze ŚDM zapraszają parafian do współpracy w pozyskaniu środków na organizację pobytu pielgrzymów ŚDM w naszej parafii. W przyszłą niedzielę przeprowadzą kwestę na ten cel. Osoby uzdolnione cukierniczo mogą zgłosić chęć przygotowania ciast i innych wypieków. 5 czerwca w czasie festynu parafialnego będzie można dostarczyć wypieki, które wolontariusze rozprowadzą wraz z napojami.

Spotkanie formacyjne wyjeżdżających na ŚDM do Krakowa za tydzień w niedzielę w Kaplicy Domu Parafialnego o godzinie 16.45.

W imieniu dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św. uprzejmie prosimy wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. o godz. 10.15 aby 29 maja mogli wybrać inną godzinę Eucharystii.

Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem : w środę, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy od godz. 19 z czwartku na piątek. W dniach adoracji wejście do kościoła od kaplicy Adoracji.

Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje w górach dla rodzin albo indywidualnie; szczegóły na plakacie.

Księgarnia katolicka poleca tytuł „Nie ma już czasu”, książka ojca A. Pelanowskiego, paulina wzywa do nawrócenia i daje namacalne wręcz dowody na treść tytułu.

Komentarze są zamknięte.