Ogłoszenia – Niedziela Zesłania Ducha Świętego.Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

O godz. 17. 30 nabożeństwo majowe.

Po Mszy św. wieczornej Stowarzyszenie „Seniorzy Białołęki” zapraszają na koncert „Jan Paweł II – człowiek, który zmienił Polskę i świat”.

W poniedziałek spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z z II grupy (klasy ponadgimnazjalne) o godz. 19 w kościele.

Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Rycerzy Św. Michała Archanioła w sali nr 3 pod Arkadami.

W czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana przeżywamy rocznicę święceń kapłanów posługujących w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.

Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Edukacja medialna w parafii. Obraz miłości, małżeństwa i rodziny w mediach przedstawi dr Edyta Jarosz Mackiewicz.

Z wielką radością informujemy, że w naszej parafii powstała nowa wspólnota : Razem w Drodze – grupująca narzeczonych i młode małżeństwa. We wtorek 10 maja oddaliśmy ją w opiekę naszej Patronce – Matce Pięknej Miłości. Informacje o kolejnych spotkaniach tej wspólnoty zamieszczane będą na stronie internetowej parafii oraz w bieżących ogłoszeniach.

Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę; szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pod przewodnictwem papieża Franciszka. Wyjazd w terminie 26 lipca – 1 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina. Kontakt telefoniczny i e-mailowy na stronie internetowej i w kancelarii w czwartki i piątki. Prosimy o decyzję do końca maja-wówczas mamy dokonać pierwszych wpłat, aby rezerwować miejsca w sektorach.

W imieniu dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św. uprzejmie prosimy wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. o godz. 10.15 aby w niedzielę 22 i 29 maja mogli wybrać inną godzinę Eucharystii.

Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem : w środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. W dniach adoracji wejście do kościoła od kaplicy Adoracji.

Księgarnia katolicka poleca : „Więzy duszy”  ostrzeżenie przed więzami, w których relacja z drugim człowiekiem jest ważniejsza niż relacja z Bogiem. Zbyt mocne przywiązanie do drugiego człowieka może stanowić poważne niebezpieczeństwo fizyczne i duchowe.

Serdecznie prosimy o pomoc przy rozwożeniu ołtarzy na Boże Ciało 26 maja w czwartek o godzinie 5.30 przed kościołem.

 

Komentarze są zamknięte.