Ogłoszenia-V Niedziela Wielkanocna.W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

Ks. Arcybiskup Henryk Hoser zaprasza Rodziny Goszczące Pielgrzymów ŚDM na Mszę z błogosławieństwem i obrzędem posłania do przyjęcia pielgrzymów ŚDM dziś w niedzielę w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie przy ul. Floriańskiej o godz. 11.

O godz. 17. 30 zapraszamy na modlitwę Godzinkami ku czci Św. Michała Archanioła.

W poniedziałek  w naszej wspólnocie parafialnej rocznica konsekracji kościoła. Uroczystej Mszy św. i procesji będzie przewodniczył ks. Marcin Bielicki – nasz parafianin przeżywający X rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich na godz. 18.  Będzie to Msza koncelebrowana – w jednej z intencji będziemy modlić się za tegorocznych maturzystów, których zapraszamy na Eucharystię.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Edukacja medialna w parafii. Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński podejmie temat „Media w dyktaturze relatywizmu”.

Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem : w środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. W dniach adoracji wejście do kościoła od kaplicy Adoracji.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Nabożeństwo majowe ze śpiewem litanii loretańskiej będziemy odprawiać w niedzielę o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy do udziału w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pod przewodnictwem papieża Franciszka. Wyjazd z naszej parafii w terminie 26 lipca – 1 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina w zakrystii. Kontakt telefoniczny i e-mailowy na stronie internetowej.

W imieniu dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św. uprzejmie prosimy wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. o godz. 10.15 aby w niedzielę 8, 15, 22 i 29 maja mogli wybrać inną godzinę Eucharystii.

 

 

Komentarze są zamknięte.