Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna.W niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne – szczególnie z naszej parafii, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory ku czci Matki Bożej.

W poniedziałek  spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z II Roku przygotowań o godz. 19 w kościele.

W sobotę uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msza św. o godz. 718.

Zapraszamy do udziału w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pod przewodnictwem papieża Franciszka.  Wyjazd z naszej parafii w terminie 26 lipca – 1 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina w zakrystii. Kontakt telefoniczny i e-mailowy na stronie internetowej.

Ks. Arcybiskup Henryk Hoser zaprasza:                                                                                                                                                       W niedzielę, 24 kwietnia br. po raz jedenasty przejdzie ulicami Warszawy Marsz Świętości Życia. Zapraszam serdecznie całe rodziny, środowiska parafialne, grupy i wspólnoty oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej Diecezji do licznego udziału w tym wydarzeniu. Wyruszymy z Katedry Warszawsko-Praskiej bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11. Uczestnicy marszu na Placu Zamkowym spotkają się z wiernymi z Archidiecezji Warszawskiej. Stamtąd wspólnie wyruszymy w kierunku Bazyliki św. Krzyża, aby manifestować radość z daru życia oraz obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.                                                                                                           Abp Henryk Hoser SAC Biskup Warszawsko-Praski.

Podczas zapowiadanej za tydzień Mszy św. w katedrze Ks. Abp udzieli błogosławieństwa z obrzędem posłania dla rodzin goszczących Pielgrzymów ŚDM.

25 kwietnia w poniedziałek za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej rocznica konsekracji naszego kościoła. Uroczystej Mszy św. i procesji będzie przewodniczył ks. Marcin Bielicki – nasz parafianin przeżywający X rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich na godz. 18.

Chór parafialny „Tempus Gloriae” zaprasza chętne osoby obdarzone słuchem muzycznym, które chciałyby dołączyć do zespołu. Mile widziani panowie, ale nie tylko. Próby odbywają się w czwartki o godz. 20.30. Na zgłoszenia czekają organiści: Paweł i Tomasz.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Krystynie i Ryszardowi Syga, którzy po raz kolejny pieczołowicie wykonali prace porządkowe w ogrodzie  kościelnym.

W ołtarzu głównym prezentujemy odrestaurowany i przywrócony do pierwotnej formy tryptyku obraz Patronki NMP Matki Pięknej Miłości, obecny od początku istnienia parafii. Aktualnie trwają prace renowacyjno-konserwatorskie nad zabytkowym Krzyżem wiszącym do tej pory w kruchcie kościoła.

                                20160418_185158

W związku z usterkami i przeciekającym dachem na budynku kościoła zostały wykonane prace dekarskie: wymiana obróbek blacharskich: gzymsów, pasa podrynnowego dachu, rur spustowych pionowych, wyregulowanie spadków rynien z wymianą uchwytów do rynien, ciąg komunikacyjny-ławy kominiarskie z drabiną; montaż płotków śniegowych.

Komentarze są zamknięte.