XXVII Niedziela zwykła – 4 października 2015 r.Dzisiaj– dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa przywołuje nierozerwalność małżeńską. Wspierajmy małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele i w domach rodzinnych.

Zapraszamy na nabożeństwo: Różańcowe-o godz. 17.15.

Podczas Mszy św. o godz. 18 przyjęcie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

W poniedziałek w godz. 18 – 20,  zaprasza Parafialna Poradnia Życia Rodzinnego.

We wtorek o godz. 19 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Effata.

W środę Msza św. o godz. 18- z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy; można dołączyć intencję za żywych i zmarłych. Po Mszy św. „Katecheza dla dorosłych.”

Schola „Nutki Pięknej Miłości”  zaprasza chętne dzieci śpiewające  a także  grające na instrumentach. Próby scholi w środę o godz.18.00.

W czwartek rozpoczynamy w naszej parafii kolejną inicjatywę, a mianowicie Forum Dyskusyjne.

Zapraszamy do dialogu na aktualne tematy dotyczące wiary, moralności, kultury, wychowania.

Naszymi gośćmi będą uznani specjaliści w poszczególnych dziedzinach wiedzy. Rozpoczynać będziemy wieczorną Mszą Świętą o godzinie o 18.

W najbliższy czwartek naszym gościem będzie  profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. Wojciech Kluj, oblat, misjolog, który był misjonarzem na Madagaskarze.

Temat dyskusji: Religia, religie, chrześcijaństwo, czyli na co komu Kościół?  Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.

Próba chóru parafialnego o godz. 20.30.

W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Adoracji. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15   i Msza św. z formularza o Miłosierdziu Bożym.

Spotkanie modlitewne wspólnoty oazowej w piątek o godz. 19.

Księgarnia Katolicka poleca książkę o. Augustyna Pelanowskiego „Odejścia”. To książka o wycofaniu, odejściu; dla każdego, kto zastanawia sie nad sensem życia.   „Orędzia z Nieba św. Charbela”- Św. Mnich opowiada o ogromie i serdeczności Miłości Boga do ludzi. Książka pogłębia relacje z Bogiem i otwiera na Jego miłość.

Światowe Dni Młodzieży

Blankiet z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie. Osoby, które chciałyby przyjąć pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży w swoich domach mogą uzyskać informację, otrzymać stosowny folder, złożyć deklarację dziś w zakrystii u ks. Marcina.

Kto chciałby wspierać przygotowania do ŚDM materialnie może wpłacać pieniądze na konto parafii z dopiskiem „Światowe Dni Młodzieży – dni w parafii”. Numer konta jest podany w biuletynie Nasza Parafia i na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.

Przygotowanie do Bierzmowania

* Dziś podczas Mszy o godzinie 18 Celebracja Przyjęcia Kandydatów do Bierzmowania

* Za tydzień 11 października (niedziela) również o godzinie 18 Celebracja Przekazania Modlitwy Pańskiej Kandydatom do Bierzmowania z drugiej grupy (klasy ponadgimnazjalne).

* Spotkanie Formacyjne dla pierwszej grupy kandydatów do Bierzmowania (klasy 3 gimnazjum) 5 października o godzinie 18 w kościele.

Parafialny Klub Sportowy MAT Białołęka zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia szachowe, które odbywają się w piątek o godz. 18 w Domu Parafialnym – sala na I piętrze.

W niedzielę za tydzień o godz. 19 spotkanie formacyjne lektorów i kandydatów.

W naszym kościele Niedzielna Msza św. o godz. 13 będzie tłumaczona na język migowy.

Komentarze są zamknięte.