XXVI Niedziela zwykła – 27 września 2015 r.Dzisiaj– dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku -Słowo Boże wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się; starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, aby ubogacać swoje wnętrze.

Popołudniowe nabożeństwo: Nowenna przed uroczystością Św. Michała Archanioła o godz. 17.30.

O godz. 19 w domu parafialnym spotkanie z Panią Anną Marią Anders, córką gen. Andersa.

We wtorek wieczorna Msza św. w intencji Rycerzy Św. Michała Archanioła.

O godz. 19 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Effata.

Spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią Św. o godz. 19 w kaplicy domu parafialnego.

W środę Msza św. o godz. 18-połączona z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy; można dołączyć intencję za żywych i zmarłych. Po Mszy św. „Katecheza dla dorosłych.”

Schola „Nutki Pięknej Miłości”  zaprasza chętne dzieci śpiewające  a także  grające na instrumentach. Próby scholi w środę o godz.18.00.

W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.15.

Próba chóru parafialnego o godz. 20.30

W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pięknej Miłości.           W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15   i Msza św. z formularza o Miłosierdziu Bożym.                                               Spowiedź św. w I Piątek od godz. 15.

Spotkanie modlitewne wspólnoty oazowej w piątek o godz. 19.

Księgarnia Katolicka poleca tytuł „Moja Księżniczko – Niebiańskie listy od Taty.” Książkę stanowi seria czterdziestu tematów najważniejszych dla wszystkich kobiet – niezależnie od wieku.

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej! Przygotujmy się razem na tę wielką i historyczną uroczystość! Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie na różne sposoby:

  1. Przez modlitwę – oficjalny tekst modlitwy za ŚDM jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła.
  2. Przez udział w parafialnym wolontariacie ŚDM – powakacyjne spotkanie wolontariuszy 11 października (niedziela) o godzinie 1600 w salce domu katechetycznego. Do grupy mogą dołączać osoby nowe – potrzebnych będzie wiele pomocnych dłoni.
  3. Przez przyjęcie pielgrzymów w domu. Osoby, które chciałyby to uczynić mogą uzyskać informację w zakrystii u ks. Marcina.
  4. Przez wsparcie materialne. Można wpłacać pieniądze na konto parafii z dopiskiem „Światowe Dni Młodzieży – dni w parafii”. Numer konta w biuletynie Nasza Parafia i na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.

5. Przez udział w wyjeździe na spotkanie z papieżem i młodzieżą całego świata. Wkrótce bliższe szczegóły wyjazdu.

Przygotowanie do Bierzmowania Spotkanie organizacyjne dla pierwszych klas ponadgimnazjalnych kontynuujących przygotowania 28 września (jutro) o 19 w kościele.

W niedzielę 4 października przyjęcie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.

W naszej Parafii powstaje nowa wspólnota Dzieci Różańcowych.

Chcemy odpowiedzieć na wielokrotne wołanie Maryi, która zaprasza do odmawiania różańca. Serdecznie zapraszamy dzieci i  młodzież do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Spotkania odbywają się po Mszy św. o 10.15 w Domu Parafialnym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W naszym kościele Niedzielna Msza św. o godz. 13 będzie tłumaczona na język migowy.

W czwartek rozpoczęliśmy w naszej parafii roczny cykl spotkań o charakterze warsztatowym, dotyczących edukacji medialnej i komunikacji społecznej. Kalendarium i program kolejnych spotkań znajduje się na ulotkach i w folderach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Uprzejmie prosimy o kontakt Parafian posiadających zdjęcia ołtarza z drewnianego kościoła z Krzyżem i obrazem naszej Patronki i w formie tryptyku.

 

 

Komentarze są zamknięte.