XXV Niedziela zwykła – 20 września 2015 r.Dzisiaj

Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej parafii w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19 w Domu parafialnym rozpoczynamy roczny cykl edukacji medialnej. Spotkania będą miały charakter warsztatowy i będą prowadzone przez warszawskich medioznawców. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych problematyką medialną. Mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Szczegóły na plakacie więcej informacji

Popołudniowe nabożeństwo: Nowenna przed uroczystością Św. Michała Archanioła o godz. 17.30.

W poniedziałek

po Mszy św. w Domu parafialnym odbędzie sie spotkanie formacyjne Rycerzy św. Michała Archanioła. Zapraszamy osoby, które przyjęły szkaplerz św. Michała Archanioła i te, które są zainteresowane duchowością Rycerstwa.

We wtorek

o godz. 19 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Effata.

W środę

Schola „Nutki Pięknej Miłości” zaprasza chętne dzieci śpiewające, a także grające na instrumentach. Próba scholii o godz. 18.

Msza św. o godz. 18 – połączona z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy; można dołączyć intencję za żywych i zmarłych. Po Mszy św. „Katecheza dla dorosłych.”

W piątek i sobotę

zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pięknej Miłości.

W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.

Spotkanie modlitewne wspólnoty oazowej o godz. 19.

Caritas Parafialny

w imieniu dzieci i ich rodzin serdecznie dziękuje Wszystkim Parafianom, którzy przynieśli tornistry i przybory szkolne oraz za ofiarę pieniężną do puszek w kwocie 2 478,16 gr. Dzięki hojności przekazaliśmy dzieciom kilkanaście pełnych wyprawek.  Bóg Zapłać.

Księgarnia Katolicka

poleca książkę dla zapracowanych pt: „Zbyt zajęci by się nie modlić”. Napisana prostym językiem, trafiającym do serca. Po przeczytaniu tej książki może być inaczej, lepiej  …

Światowe Dni Młodzieży

Blankiet z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie. Osoby, które chciałyby przyjąć pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży w swoich domach mogą uzyskać informację, otrzymać stosowny folder, złożyć deklarację dziś w zakrystii u ks. Marcina.

Kto chciałby wspierać przygotowania do ŚDM materialnie może wpłacać pieniądze na konto parafii z dopiskiem „Światowe Dni Młodzieży – dni w parafii”. Numer konta jest podany w biuletynie Nasza Parafia i na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.

Przygotowanie do Bierzmowania

Spotkanie informacyjne dla kandydatów z III klas gimnazjum pragnących rozpocząć dwuletnie przygotowania 21 września (jutro) o godzinie 1900 w kościele.

Spotkanie organizacyjne dla pierwszych klas ponadgimnazjalnych kontynuujących przygotowania 28 września o 19 w kościele.

W naszej Parafii powstaje nowa wspólnota Dzieci Różańcowych.

Chcemy odpowiedzieć na wielokrotne wołanie Maryi, która zaprasza do odmawiania różańca. Serdecznie zapraszamy dzieci i  młodzież do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o 10.15 w Domu Parafialnym.

W niedzielę 27 września o godz. 19 zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie z Panią Anną Marią Anders , córką Generała Andersa.

Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się we wtorek 29 września o godz. 19 w kaplicy Domu Parafialnego.

Komentarze są zamknięte.