XXIV Niedziela zwykła – 13 września 2015 r.Dzisiaj–liturgia słowa pokazuje nam, że wychowywać to znaczy, naśladować Chrystusa w dźwiganiu krzyża i ożywiać wiarę przyjmując pomoc Bożą.

Ofiary na tacę przekazujemy na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Popołudniowe nabożeństwo: Różaniec pokutny, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, procesja fatimska ze świecami o godz. 17.00.

W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Msza Św. o godz. 718.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Rycerzy Św. Michała Archanioła.

We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii. O godz. 19 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Effata.

W środę Msza św. o godz. 18 – połączona z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy; można dołączyć intencję za żywych i zmarłych. Po Mszy św. „Katecheza dla dorosłych.”

W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

W piątek i sobotę zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pięknej Miłości.

W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.

Spotkanie modlitewne wspólnoty oazowej o godz. 19.

Księgarnia Katolicka zaprasza do nabycia podręczników do religii.

Do nabycia książeczki do kolekcjonowania naklejek uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.

„ 100 Wersetów Biblijnych”, które każdy powinien znać na pamięć – proponuje Robert J. Morgan, popularny autor książek o tematyce religijnej i orędownik uczenia się Pisma Świętego na pamięć.

Blankiet z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie.

Osoby, które chciałyby przyjąć pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży w swoich domach mogą uzyskać informację, otrzymać stosowny folder, złożyć deklarację dziś w zakrystii u ks. Marcina. Kto chciałby wspierać przygotowania do ŚDM materialnie może wpłacać pieniądze na konto parafii z dopiskiem „Światowe Dni Młodzieży – dni w parafii”. Numer konta jest podany w biuletynie Nasza Parafia i na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.

Przygotowanie do Bierzmowania

Spotkanie informacyjne dla kandydatów z III klas gimnazjum pragnących rozpocząć dwuletnie przygotowania 21września o godzinie 1900 w kościele.

Spotkanie organizacyjne dla pierwszych klas ponadgimnazjalnych kontynuujących przygotowania 28 września o 19 w kościele.

Prosimy wszystkich o rozważenie możliwości włączenia się w codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Wybrany dogodny termin pozwoli na to, aby zawsze ktoś z wiernych był obecny przed Panem Jezusem Eucharystycznym. Prosimy o wypełnienie deklaracji, która jest na stoliku przy wyjściu lub osobiste zgłoszenie w zakrystii.

W naszej Parafii powstaje nowa wspólnota Dzieci Różańcowych.

Chcemy odpowiedzieć na wielokrotne wołanie Maryi, która zaprasza do odmawiania różańca. Serdecznie zapraszamy dzieci i  młodzież do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Pierwsze spotkanie odbędzie sie 20 września w niedzielę po Mszy św. o 10.15 w sali Domu Parafialnego.

Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Komentarze są zamknięte.