Najświętszej Trójcy – 31 maja 2015 r.Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga.

O godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.

Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie o godz. 17.30.

We wtorek  o godz. 1800   czuwanie Odnowy w Duchu Świętym wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie.

W środę  Katecheza dla dorosłych o godz. 19.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. O godz. 5.45 tradycyjnie zapraszamy Panów do przewiezienia ołtarzy na trasę procesji. Porządek Mszy św.: 7, 9, 10.15 z procesją 18. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy ulicą Botewa, Światowida i Ćmielowską do kościoła, gdzie będzie czwarty ołtarz i zakończenie procesji. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby je opromieniło Jego błogosławieństwo. W oktawie Bożego Ciała o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne, procesja przed kościołem i Msza św.

W piąteksobotę zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pięknej Miłości.  W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.

O godz. 19 spotkanie modlitewne młodzieżowej wspólnoty oazowej.

Za tydzień – tradycyjnie jak co roku Caritas  z okazji Dnia Dziecka po Mszy św. o godz. 10.15, 11.30 i 13.00 częstuje dzieci cukierkami.

Od przyszłej niedzieli przez miesiąc czerwiec po każdej Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów.

Schola dziecięca  „Nutki Pięknej Miłości” wzięła  udział  w piątek  w Festiwalu Piosenki  Religijnej w Grójcu ,wróciła z nagrodami, szczęśliwa, pełna wrażeń  i bogata w doświadczenia… Gratulujemy!!!

W lipcu 2016 roku organizowane są w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia włączy się w organizację pobytu ponad 100 młodych pielgrzymów przybywających z Europy na to wydarzenie.   W związku z tym pragniemy, już teraz zaprosić chętnych do współpracy.

Zapraszamy rodziny, które chciałyby przyjąć pielgrzymów w swoich domach, na spotkanie 22 czerwca (poniedziałek) o godzinie 19 w domu parafialnym.

Kto chciałby wspierać przygotowania materialnie może wpłacać pieniądze na konto parafii z dopiskiem „ Światowe Dni Młodzieży – dni w parafii”. Numer konta jest podany w biuletynie Nasza Parafia i na stronie internetowej parafii.

Księgarnia Katolicka   poleca na Dzień Dziecka niezwykłą serię modlitewników dla dzieci „Telefon do nieba” wydawnictwa Edycji św. Pawła.

Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 6 czerwca w sobotę; wyjazd o godz. 5.45; koszt 50 zł.

W naszej parafii powstaje nowa wspólnota Dzieci Różańcowych. Pragniemy odpowiedzieć na wołanie Maryi, która zaprasza do odmawiania różańca. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową; szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na centralne rekolekcje Diecezji Warszawsko-Praskiej. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia szachowe, które odbędą się 3 czerwca w środę o godz. 17.30 w domu parafialnym. Zajęcia prowadzi kandydat na mistrza krajowego Maciej Kowalec. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Stowarzyszenie „Seniorzy Białołęki” zaprasza na szkolenie „10 kroków do zdrowia i samodzielności-profilaktyka najlepszym lekarstwem”. Szczegóły na plakacie.

31 maja odbywają się w całej Polsce Marsze dla Życia.  Nasza Parafia wspiera Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą, która ma na celu powstrzymanie aborcji w Polsce.  Przed kościołem można zobaczyć projekt ustawy. Poparcia dla projektu może udzielić każda osoba mająca prawo do głosowania w polskich wyborach. Ważny jest każdy podpis, który uda się zebrać.

Komentarze są zamknięte.