Zesłanie Ducha Świętego – 24 maja 2015 r.Dzisiaj wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję. Dziękujemy za dar Ducha Świętego udzielonego nam w Sakramentach Chrztu św. i Bierzmowania. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msza Św. o godz. 718.

We wtorek Odnowa w Duchu Św. zaprasza na modlitwę po Mszy św. wieczornej.

W środę  Dziecięca schola zaprasza na spotkanie o godz. 17.20.

Msza św. o godz. 18 jest połączona z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy; można dołączyć intencję za żywych i zmarłych.

Katecheza dla dorosłych o godz. 19.

W czwartek o godz. 20 próba chóru.

W piąteksobotę zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pięknej Miłości.  W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.

O godz. 19 spotkanie modlitewne młodzieżowej wspólnoty oazowej.

Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

O godz. 19 spotkanie formacyjne dla lektorów i kandydatów na lektorów.

W lipcu 2016 roku organizowane są w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia włączy się w organizację pobytu ponad 100 młodych pielgrzymów przybywających z Europy na to wydarzenie.  W związku z tym pragniemy, już teraz zaprosić chętnych do współpracy.

Zapraszamy rodziny, które chciałyby przyjąć pielgrzymów w swoich domach, na spotkanie informacyjne 25 maja (poniedziałek) o godz. 19 w domu parafialnym.

Kto chciałby wspierać przygotowania materialnie może wpłacać pieniądze na konto parafii dopiskiem „ Światowe Dni Młodzieży – dni w parafii”. Numer konta jest podany w biuletynie Nasza Parafia i na stronie internetowej parafii.

Księgarnia Katolicka   poleca miesięcznik „List”, a w nim temat „Spowiedź-gorzkie lekarstwo”.

Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 6 czerwca w sobotę; wyjazd o godz. 5.45; koszt 50 zł.

Wspólnota Świętej Rodziny, której ogólnopolskie centrum znajduje się w Łomiankach za Wisłą, zaprasza rodziny z naszej parafii do wspólnej formacji i współtworzenia środowiska przyjaznego rodzinie chrześcijańskiej. Spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek 28 maja po wieczornej Mszy św. w kaplicy domu parafialnego.

Do zakrystii zapraszamy Panów gotowych potwierdzić swój udział w transporcie ołtarzy w dniu uroczystości Bożego Ciała.

Dzielimy się radością, że nasza wspólnota parafialna otrzymała hymn ku czci naszej Patronki NMP Matki Pięknej Miłości. Autorem tekstu i muzyki jest ks. dr Marek Przybylski kapłan Archidiecezji Warszawskiej. Hymnu można posłuchać tutaj

Komentarze są zamknięte.