Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maja 2015 r.Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 13 oprawę muzyczną zapewni chór ”La musica”, a następnie wraz ze Stowarzyszeniem „Seniorzy Białołęki” zapraszamy na program słowno-muzyczny: „Jan Paweł II, Człowiek, który zmienił Polskę i świat”. Przewidziano „papieskie kremówki”, a także wspólne zdjęcie uczestników z nieodpłatną odbitką.

Nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 17.30.

W poniedziałek o godz. 19 spotkanie kandydatów do Bierzmowania (grupa 2) w domu parafialnym.

We wtorek Odnowa w Duchu Św. zaprasza na modlitwę po Mszy św. wieczornej.

W środę  Msza św. o godz. 18 jest połączona z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy; można dołączyć intencję za żywych i zmarłych.

Katecheza dla dorosłych o godz. 19.

W czwartek o godz. 20 próba chóru.

W piąteksobotę zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pięknej Miłości.

W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.

Msza św. wieczorna będzie odprawiona w intencji członków i rodzin Koła Żywego Różańca p.w. Św. Rity.

O godz. 19 spotkanie modlitewne młodzieżowej wspólnoty oazowej.

W sobotę Spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. o godz. 8.30 i rocznicą Komunii Św. o godz. 9.30.

W sobotę wieczorem o godz. 20 Msza Święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na czuwanie modlitewne zapraszamy wszystkich parafian.

W niedzielę uroczystość I Komunii Św. dla uczniów szkoły 355 o godz. 10  i rocznica Komunii Św. dla szkół 314 i 355 o godz. 11.30.

Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dziękujemy Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach Chrztu i Bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

W lipcu 2016 roku organizowane są w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia włączy się w organizację pobytu ponad 100 młodych pielgrzymów przybywających z Europy na to wydarzenie. W związku z tym pragniemy, już teraz zaprosić chętnych do współpracy. Zapraszamy:   -rodziny, które chciałyby przyjąć pielgrzymów w swoich domach, na spotkanie informacyjne 25 maja (poniedziałek) o godzinie 19 w domu parafialnym;   -wolontariuszy pragnących podjąć się organizacji przygotowań, na spotkanie formacyjne 17 maja (dzisiaj) o godzinie 16 w domu parafialnym.  Kto chciałby wspierać przygotowania materialnie może wpłacać pieniądze na konto parafii dopiskiem „ Światowe Dni Młodzieży – dni w parafii”. Numer konta jest podany w biuletynie Nasza Parafia i na stronie internetowej parafii.

Księgarnia Katolicka   poleca w „Gościu Niedzielnym”: Widziała Ducha Świętego. Widziała, jak płonął. Rozmawiała z Nim; Nowa święta. „Zdobądź siły na zmianę życia” – Wiele osób pojmuje wolność jako prawo do spełniania swoich zachcianek za wszelką cenę. Notker Wolf przekonuje, że nasza wolność wzrasta w miarę, jak uczymy się zachowywać umiar oraz dystans do siebie samych, otwierając się na innych i na to, co nas w życiu spotyka. Jego książka to wspaniała opowieść o sztuce życia.

Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 6 czerwca. Informacja na tablicy ogłoszeń.

Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną do przeżycia rekolekcji pod hasłem: 15 dni z mocą! Bóg powiedział, że gdyby wiara twa była mała jak gorczycy ziarno, to powiedziałbyś górze tej przesuń się… Nie bez powodu wyjazd też jest w góry, aby wspólnie z fantastycznymi ludźmi próbować swoich sił.

Plakat do tego wydarzenia znajduje się na tablicy ogłoszeń, pytania można kierować pod numer: 509 318 644

Strona do całego wydarzenia to: www.15dni.com

Komentarze są zamknięte.