VI Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2015 r.Dzisiaj VI niedziela Wielkanocy uświadamia nam że Pan Jezus pragnie włączyć do Kościoła także pogan. W pozyskiwaniu ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność.

Ofiary na tacę przekazujemy na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu Caritas Polska prosi o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych.

Nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz. 17.30.

W poniedziałek spotkanie kandydatów do Bierzmowania (grupa 1) w domu parafialnym.

We wtorek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę po wieczornej Mszy św.

W środę wspominamy NMP z Fatimy. Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem pokutnym, indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, procesją z modlitwą litanijną o godz. 17.

Msza św. o godz. 18 jest połączona z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy; można dołączyć intencję za żywych i zmarłych.

Katecheza dla dorosłych o godz. 19.

W czwartek o godz. 20 do kaplicy domu parafialnego zapraszamy serdecznie parafian, którzy mogą pomóc przygotować ołtarze na uroczystość Bożego Ciała.

W piątek  rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

W piąteksobotę zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pięknej Miłości.  W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.

O godz. 19 spotkanie modlitewne młodzieżowej wspólnoty oazowej.

W sobotę Spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. o godz. 8.309.30.

W niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.   Dzień I Komunii Św. dla uczniów szkoły 314 o godz. 10  i 11.30.

O godz. 13 oprawę muzyczną zapewni chór ”La musica”, a następnie wraz ze Stowarzyszeniem „Seniorzy Białołęki” zapraszamy na program słowno-muzyczny: „Jan Paweł II, Człowiek, który zmienił Polskę i świat”. Przewidziano „papieskie kremówki”, a także wspólne zdjęcie uczestników z nieodpłatną odbitką.

W lipcu 2016 roku organizowane są w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia włączy się w organizację pobytu ponad 100 młodych pielgrzymów przybywających z Europy na to wydarzenie. W związku z tym pragniemy, już teraz zaprosić chętnych do współpracy. Zapraszamy:

-rodziny, które chciałyby przyjąć pielgrzymów w swoich domach, na spotkanie informacyjne 25 maja (poniedziałek) o godzinie 19 w domu parafialnym;

-wolontariuszy pragnących podjąć się organizacji przygotowań, na spotkanie formacyjne 17 maja (niedziela) o godzinie 16 w domu parafialnym;

Kto chciałby wspierać przygotowania materialnie może wpłacać pieniądze na konto parafii dopiskiem „ Światowe Dni Młodzieży – dni w parafii”. Numer konta jest podany w biuletynie Nasza Parafia i na stronie internetowej parafii.

Księgarnia Katolicka  w ramach promowania wydawnictwa Agape rozdaje za darmo czasopismo „Miłujcie się” . Zachęcamy do zakupu albumu „Prawda was wyzwoli”, który otrzymał nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii muzyka chrześcijańska. Jurorzy w następujący sposób uzasadnili swoją decyzję: Za nowatorskie podejście do ewangelizacyjnej misji wyrażonej w muzycznej twórczości artysty. Za niezwykłość warstwy tekstowej, z której znaczna część trafia nie tylko do przedstawicieli młodszego pokolenia wierzących i praktykujących Polaków, ale potrafi zachwycić i inspirować także starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem.

Rodzina Różańcowa zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę 6 czerwca w sobotę; zapisy w zakrystii. (Maria Kobyłecka Tel. 531611755).

 

Komentarze są zamknięte.