XXIII Niedziela zwykła 7 września 2014  • Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny; o godz. 17 nieszpory ku czci Najświętszego Sakramentu..
  • Jutro celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Także w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.

  • W środę o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. można dołączyć intencję za żywych i zmarłych. o godz. 19 katecheza dla dorosłych w kaplicy domu katechetycznego
  • W piątek adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15.
  • W sobotę adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. porannej do godz. 10. O godz. 17 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z różańcem pokutnym, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją światła z figurką Matki Bożej. W sklepiku parafialnym można nabyć świece procesyjne.
  • Za tydzień święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei.
  • Sklepik parafialny zaprasza serdecznie; w ofercie: podręczniki do nauki religii dla klas 0-6, a także szatki do Sakramentu Chrztu św. z imieniem i datą chrztu dziecka.
  • Terminy uroczystości I Komunii Św. i rocznicowej będą dostępne na stronie internetowej naszej parafii.
  • Spotkanie rozpoczynające dwuletni cykl przygotowań do bierzmowania odbędzie się 21 września. Rozpoczęcie o godz. 18 Mszą świętą a po niej spotkanie informacyjne dla kandydatów. Spotkanie przewidziane jest dla uczniów klas III gimnazjum. Obecność rodziców mile widziana.
  • Nasza Parafia 7września 2014
Komentarze są zamknięte.