XXII Niedziela zwykła 31 sierpnia 2014 • Dzisiaj w naszej wspólnocie serdecznie witamy ks. Marcina Kontraktowicza, który dotychczas był wikariuszem w parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Ks. Marcin zastąpi ks. Pawła Mazurkiewicza, którego pożegnaliśmy w uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszej parafii posługuje również o. Andrzej Jakimiak z Zakonu Pasjonistów.
 • O godz. 17 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 • Po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu katechetycznym wygłoszony będzie wykład pod tytułem „Stop seksualizacji naszych dzieci”. Serdecznie zapraszamy osoby dorosłe, zwłaszcza rodziców i wychowawców.
 • Parafialny Zespół Caritas, zaprasza do udziału w Akcji „Tornister Pełen Uśmiechu.” Przekażmy artykuły szkolne; możemy również złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.
 • Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły o godz. 8.00.
 • Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju.
 • Z racji I wtorku miesiąca po Mszy św. wieczornej wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach 9-cio letniej Nowenny za Ojczyznę.
 • W środę o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. można dołączyć intencję za żywych i zmarłych.
 • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.15 i możliwość Sakramentu Pokuty. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijmy go z czystym sercem, aby łaska Boża mogła docierać do każdego zakątka naszych serc. Na zakończenie adoracji nabożeństwo I Piątku i Msza św.
 • Po Mszy św. wieczornej ruch apostolski Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza na modlitwę koronką do Św. Patrona i Chórów Anielskich w intencji kapłanów oraz obecnych na nabożeństwie wiernych.
 • W I sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9, o godz. 10 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca w naszej parafii.
 • Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.15 obrzęd błogosławieństwa uczniów rozpoczynających naukę w szkole i poświęcenie tornistrów.
 • Msza św. w intencji posługujących w Caritasie i wszystkich darczyńców będzie odprawiona o godz. 13.
 • Rodziny Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zapraszają na pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Św. Jana Pawła II; 27 września, sobota, godz. 5 sprzed kościoła. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 • Caritas działający na terenie naszej parafii ma podpisany kontrakt na usługi medyczne w Hospicjum Domowym: pielęgniarskie, lekarskie, psychologiczne, rehabilitacyjne, duszpasterskie. Kontakt w placówce Caritas, telefony na tablicy ogłoszeń.
 • Zaproszenie burmistrza Białołęki na turniej Piłki nożnej w dniu 6 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 • Nasza Parafia 31.08.2014
Komentarze są zamknięte.