XIV Niedziela Zwykła – 6 lipca 2014 r.W dzisiejszą niedzielę posługę w naszej parafii rozpoczyna ks. Piotr Jędrzejewski dotychczasowy proboszcz parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym. Życzymy ks. proboszczowi błogosławieństwa Bożego i opieki NMP Matki Pięknej Miłości.

Powitalna Uroczysta Msza św. o godzinie 13.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

x.Proboszcz

  • Dzisiaj przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  • W środę o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; można dołączyć intencję.
  • W piątek o godz. 15 koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu; o godz. 18 litania do Najdroższej Krwi Chrystusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • W przyszła niedzielę z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo Fatimskie z różańcem pokutnym, indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją. Zapraszamy wszystkie koła Żywego Różańca w naszej parafii.

Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

W tygodniu patronują nam:

8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania; wyróżniał się szczególnym umiłowaniem modlitwy, a ponadto był wspaniałym kaznodzieją i spowiednikiem;
11 lipca – św. Benedykt (480-547), opat, patron Europy. Uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangelizacji ludów germańskich.

12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.

 

Komentarze są zamknięte.