XII Niedziela Zwykła – 22 czerwca 2014W czwartek obchodziliśmy Boże Ciało. Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim tym Parafianom, którzy ofiarnie zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. Dziękuję szczególnie panu Waldemarowi Kaimowi za rozwożenie konstrukcji do ołtarzy, Panom , którzy pomagali montować ołtarze, a także grupom parafialnym za dekorację ołtarzy: Caritasowi, Odnowie w Duchu Św., Żywemu Różańcowi z p. Marią Kobyłecką, mieszkańcom ATUTOWEJ 13, Rycerzom św. Michała Archanioła, Rodzinom Szensztackim, Młodzieży i Oazie.Dziękuję p. Katechetce, bielankom, a także służbie liturgicznej. Szczególnie też dziękuję Parafianom za liczny udział w procesji, za to świadectwo wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Przez cały tydzień w oktawie Bożego Ciała – procesje eucharystyczne.

Nabożeństwa czerwcowe, w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o 18:00, a w niedzielę o 17:30.

22 czerwca – Niedziela

Po mszach świętych święcenie pojazdów po każdej Mszy św.

Parafialny zespół Caritas zbiera ofiary na żywność. Caritas parafialny opiekuje się grupą ponad 800 osób, w tym ok. 60 osób bezdomnych.

Zapraszamy na koncert organowy naszej parafianki Urszuli Żukowskiej uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie, w klasie organów prof. Wojciecha Bednarskiego. W programie koncertu utwory organowe epoki baroku i romantyzmu. Początek koncertu po Mszy św. o godz. 18:00.

Po koncercie nasz parafianin będzie miał wykład nt. seksualizacji dzieci.

24 czerwca – Wtorek

We wtorek 24 czerwca 2014 – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

25 czerwca – Środa

W środę przypada 6. rocznica ingresu do Diecezji Warszawsko-Praskiej – ks. abp Henryka Hosera. Zachęcamy do modlitwy w intencji ks. Arcybiskupa i całej diecezji.

27 czerwca – Piątek

W piątek 27 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Koniec roku szkolnego – zapraszam na piątkową Mszę św. – przypominam, o wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz możliwości spowiedzi, od godz. 15 do 21. Z okazji rozpoczynających się wakacji wszystkim nauczycielom, dzieciom i młodzieży z naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku, dobrej pogody i Bożej Opieki.

28 czerwca – Sobota

W sobotę, wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

29 czerwca – Niedziela

W następną niedzielę 29 czerwca po wieczornej Mszy św. o godz. 18.50 – w naszym kościele odbędzie się misterium słowno-muzyczne „ Z Ukrainą w sercu”. Zespół muzyczny Classic Angelicus wykona przepiękne utwory zainspirowane postacią Maryi. Usłyszymy przykłady muzyki cerkiewnej, dawnej i wielkich dzieł instrumentalnych.

1 lipca – Wtorek

We wtorek 1 lipca, o godz. 18.00 Odnowa w Duchu świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Mszę św. będzie celebrował i modlitwę o uzdrowienie będzie prowadził ks. Andrzej Kościuszczyk.

Komentarze są zamknięte.