Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 stycznia



W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego (w naszej tradycji bardziej rozpowszechniona jest nazwa święta Trzech Króli) przypada święto Chrztu Pana Jezusa. Święto Chrztu Pana Jezusa kończy okres Bożego Narodzenia, choć świętować Boże Narodzenie będziemy do 2 lutego.

Najstarszej tradycji święta Chrztu Pańskiego należy szukać w liturgii Kościoła wschodniego, ponieważ (pomimo wyraźnego udokumentowania w Ewangeliach) chrzest Jezusa nie posiadał w liturgii rzymskiej oddzielnego święta. Dopiero Dekretem Świętej Kongregacji Obrzędów z 23 marca 1955 r. ustanowiono na dzień 13 stycznia, w miejsce dawnej oktawy Epifanii, wspomnienie chrztu Jezusa Chrystusa. Posoborowa reforma kalendarza liturgicznego w 1969 r. określiła ten dzień jako święto Chrztu Pańskiego. Pominięto wyrażenie „wspomnienie” i przesunięto jego termin na niedzielę po 6 stycznia.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:

  • Wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata

Kalendarz parafialny:

  • Zapraszam do zapoznania się z drugim numerem naszego parafialnego miesięcznika „Piękna Miłość”
  • Dzisiaj – 12 stycznia – o godz. 19. 00 zapraszamy na koncert kolęd w kaplicy domu katechetycznego w wykonaniu naszej scholi dziecięcej. Ulotki na stołach za ławkami
  • 18 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 Rodziny Szensztackie, zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, na opłatek
  • 18 stycznia,  od godz. 10.00 do 15.30 odbędzie się w naszej parafii turniej szachowy. Wszystkich wielbicieli szachów serdecznie zapraszamy.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską, dołączy do nas ks. Paweł Krężołek i ks. Dariusz Jasuba  z zakonu Salwatorianów.

 

Komentarze są zamknięte.